Večernjakov pečat ponovno je dokazao da je najbolji događaj u BiH. Poruke podrške manifestacije poslane su iz svih 28 zemalja Europske unije. Pismo Pečatu napisao je mađarski premijer Viktor Orban, hrvatski premijer Tihomir Orešković, Ban Ki-moon poslao je izaslanstvo UN-a na Pečat, a pročitan je i govor prvog čovjeka NATO-a Jensa Stoltenberga.
U dvorani Kosača bio je i predsjednik Slovačke, zemlje koja predsjedava Europskom unijom od 1. srpnja 2016., Andrej Kiska, zatim predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović, kao i premijer Crne Gore Filip Vujanović, te članovi Predsjedništva BiH Dragan Čović i Mladen Ivanić.
Uz osobu godine Enisa Bešlagića, gospodarstvenik godine u izboru Večernjakovog pečata bio je Stipe Vranješ, prvi čovjek Grafotiska, jedan od najboljih poslodavaca u državi, gospodarski gigant koji svoju djelatnost bazira na izvozu. Lider u industriji papira izvozi čak 80 posto proizvedenog. Nagradu mu je uručio nekdašnji prvi čovjek State Departmenta, danas šef misije OESS-a Jonathan Moore.
Također, u finalu kategorije “Ponos BiH – pothvat godine”, među tri najbolja, bio je i Jerko Sesar, samozatajni gospodarstvenik koji je puna dva desetljeća na čelu KUD-a Hercegovac, najjačeg kulturno-umjetničkog društva u BiH koji uz tradicijske plesove i glazbu ima niz sekcija u kojima djeluju brojni mladi.
A Sesarova djeca iz KUD-a Hercegovac Mara i David uručili su škrinju s porukama BiH zemljama EU upravo Andreju Kiski, predsjedniku Slovačke, gospodarstveniku, humanitarcu i filantropu. Škrinjicu koja je od danas u uredu predsjednika Slovačke, zemlje koja predsjedava Europskom unijom od 1. srpnja, uredila je poznata grudska radijska voditeljica Franka Braćić i njezin FraArt.
Cvijeće je posljednjih godina zaštitnik znak Večernjakovog pečata, i to zahvaljujući grudskim cvjećarnicama. Nakon cvjećarne Kalić, ove godine pozornicu je uređivala cvijećem i buketima cvjećarna Magnolija. Sve se mijenja, ali ne i činjenica da predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović drugu godinu zaredom u rukama drži cvijeće iz Gruda. Kreatorica buketa za predsjednicu Hrvatske ove godine je Ivana Ćorluka.
Naposljetku, vezano za našu općinu, izvršni direktor Večernjakovog pečata je Željko Andrijanić iz Gruda.
U ovoj godini, Večernjakov pečat predstavio je najduži crveni tepih u BiH. Na njega su doveli Sergeja Ćetkovića, Terezu Kesoviju, Marka Bošnjaka, Deena, Dalal, Jalu, Anu Rucner, Coloniju, Miligram, Milu Elegović, Slavena Knezovića. Izravan televizijski prijenos išao je na četiri televizije, i na desecima njih u snimkama. Prenosile su ga i brojne radijske postaje.
Po mišljenju mnogih, Večernjakov pečat na čelu s direktorom Jozom Pavkovićem s pravom se naziva bosanskohercegovački Oscar, događaj godine koji je odavno nadišao BiH, a kojeg određenim dijelom čine boljim i Gruđani.
VL
5 komentara
Bravo Zeljo !
Nemoze vise kava pa sada more i drugi
bravooo
A krvi ti Željka….. može i Zlatko…
Ovo je zadnja ostavština bivše Yuge na ovom prostoru kako ga zovu REGIONU