Frizerski salon koji štićenicima Doma ”Marija – naša nada” donosi osmijeh i samopouzdanje

Frizerski salon ”Pretežno vedro” u Domu ”Marija – naša nada” u Širokom Brijegu otvoren je 1. srpnja 2024. godine na inicijativu frizera Damira Ćorića – Damca, s ciljem pružanja podrške štićenicima spomenute ustanove.

Od ponedjeljka do subote izmjenjuje se osam širokobrijeških frizera koji besplatno pružaju usluge šišanja i uređivanja frizura. Na raspolaganju su u jutarnjim i poslijepodnevnim terminima, omogućujući tako redovitu dostupnost usluga, što posebno veseli štićenike i njihove obitelji.

Prostor je opremljen uz pomoć lokalnih tvrtki i fra Željka Barbarića, koji je dio prihoda od prodaje svojih knjiga usmjerio upravo na ovu plemenitu svrhu.

Reakcije su sjajne. Frizeri su ponedjeljkom ovdje u jutarnjem terminu i roditelji praktički ne moraju ni dolaziti jer djelatnici odvedu djecu na šišanje i frizuru, a neki odu i sami. Jedan naš štićenik rekao je da je ovdje prvi put samostalno otišao na šišanje i sam rekao frizeru kako se želi šišati. Njegova mama nam je rekla da je on cijeli tjedan o tome pričao. Upravo je to cilj da štićenici osjete kako je biti samostalan i da se razvijaju u tome smjeru, izjavio je za portal Jabuka.tv ravnatelj Doma Marija – naša nada Mario Karačić.

Frizerski salon nudi besplatne usluge šišanja ne samo štićenicima, već i njihovim obiteljima i djelatnicima Doma, stvarajući toplu zajednicu u kojoj svatko može sudjelovati.

Jedna od frizerka osvrnula se na svoje iskustvo rada u salonu.

Iskustvo rada sa štićenicima Doma je predivno. Zahvalna sam Bogu što mi je pružio priliku biti ovdje. Kad vidiš sve ovo tek onda dobiješ radost u životu. Djeca i mladi su oduševljeni, a mi smo tu za njih, pružajući im osjećaj sigurnosti i radosti dok ih šišamo i friziramo. To im puno znači jer su u okruženju koje poznaju i s osobljem koje ih razumije i koje nama puno pomaže, izjavila je frizerka Katarina Leko za portal Jabuka.tv.

Ovaj frizerski salon postao je više od mjesta za šišanje; postao je mjesto gdje štićenici stječu samopouzdanje, razvijaju vještine i osjećaju se kao važan dio zajednice.