Udruga gospodarstvenika Posušje održala je prošloga tjedna 15. Skupštinu na kojoj je izabrano i novo rukovodstvo UGP-a.
Kako je objavljeno u lokalnim medijima, usvojen je i novi Statut Udruge, a Upravni odbor sada ima 7 članova umjesto 9, koliko je imao do sada.
Za novog predsjednika Udruge, na mandat od dvije godine, izabran je Damir Vican (Miviko), a za dopredsjednika Oliver Begić (Oli). Predsjednik skupštine je Pero Lončar (Lončarplast).
U Upravni odbor izabrani su: Stipan Mrvelj (Mrvelji), Zoran Čutura (Čutura prijevoz), Zoran Lončar (ZOLO), Željko Kovač (Tehnostar) i Marinko Bešlić (Euromaterijali).
Predsjednik Nadzornog odbora je Ivan Pavković (Mesna industrija Rakitno), a članovi su Tomislav Marić (KTM Brina) i Želimir Čamber (Binvest).
Dosadašnji predsjednik Udruge gospodarstvenika Ivan Pavković u izvještaju o radu u proteklom izvještajnom razdoblju apostrofirao je dva važna događaja – smrt prvog predsjednika Udruge, Veljka Lončara, i goleme negativne posljedice pandemije koronavirusa.
“Umro je naš prvi predsjednik, naš kolega i prijatelj Veljko Lončar. Veljka ćemo zauvijek pamtiti i sjećati ga se s velikim poštovanjem i zahvalom za sve što je učinio za našu Udrugu. Veljko je ostavio neizbrisiv trag u našim sjećanjima i nikada ga nećemo zaboraviti”, kazao je Pavković.
“U uvjetima ograničenog kretanja i protoka roba i ljudi, zabrana rada određenih djelatnosti, blokiranog društvenog života i smanjene potražnje moralo je doći i do smanjenja poslovnih aktivnosti. Pad prometa roba i manji prihodi za više od 20 posto, u ovom periodu, u odnosu na isti period prošle godine, su vidljivi kod velike većine poslovnih subjekata u BiH pa tako i kod članova UGP-a. Nažalost, taj pad je kod mnogih veći i od 50 posto”, istaknuo je.
Pavković je podsjetio na iznimno nepovoljno poslovno okruženje u BiH, najlošije u Europi, s visokim doprinosima na plaću i stotinama parafiskalnih nameta koji opterećuju poslovanje.
“Međutim, mi smo i u takvim lošim uvjetima 2019. godine ostvarili odlične poslovne rezultate. Ukupni prihod članova UGP-a bio je 958 milijuna maraka i veći je nego u 2018. za 165 milijuna ili čak 21 posto. Prihodi od izvoza su 210 milijuna i oni čine 22 posto ukupnog prihoda. Prosječan broj zaposlenih bio je 2.280 što je više za 132 zaposlenika ili 6 posto nego u 2018. Prosječan broj zaposlenih u 2019., u odnosu na 2015., veći je za 30 posto, što je čak 530 zaposlenika više nego u 2015. godini”, rekao je u svom izvješću Ivan Pavković.
11 komentara
Novi uhljeb i nove krade isti clanova vlasti
Ma nije bas tako sve “postrno” steceno t.v.
Mogu li se i ja u taj klub prijavit?
Bitno da je svećenik u prvom redu. Nemore bez njih kad je lova u pitanju.
Sve sami lopovi kad budu placali radnike posteno biti ce i oni posteni podlodavci ubiru profit na tudoj nevolji
Tuga braco mila,tuga,dokle smo dosli da vise i gore ne moze-usta moja hvali te me i sve uz blagosov onoga koji najvise sam sebi tepa o pameti je nas vrli Milan ,a sto kaze on taki je kakav je mi nemamo boljeg,a Boze dobri pomozi nas i oslobodi od samodopadnosti,oholosti,nepotizma…….
Boze moj velik li si a fra Milane sta ti to treba biti snjima a oni provode liberalni kapitalizam nema veze sa krscanstvom
Cestitke momci,glavu gore i hrabro….lipo je ovo samo da je vise ovakvih ljudi…kapa do poda….ovo triba pozdravit….ako ikad budem privatnik pocastit cu vas krmetom ili janjetom jer znam da svi volite pojist
sami perači i sad glume poštene bizismene
ima li ijedan od njih bar srednju stručnu spremu, naravno ima fratar
Sram vas bilo ima tu i poštenih poduzetnika, koji radnicima isplate mjerodavnu plaću i naprave im kuće bez velikog kredita, npr. kod jednog od njih već 20god nitko nije dao otkaz, svi isti ima 20god,sigurno im je onda loše… zavidni ljudi Bože sačuvaj, a ovo za fratra neću komentirat tu se slažem da on nema šta tu radit.