Grude preokretom do pobjede nad Kruševom

Nogometaši Gruda ostvarili su pobjedu rezultatom 3:2 protiv ekipe Kruševa u 11. kolu Druge lige Federacije BiH – Jug.

Gosti su poveli u 44. minuti pogotkom Josipa Planinića. Domaćini su u nastavku susreta uspjeli preokrenuti rezultat i doći do bodova.

Izjednačenje je stiglo u 51. minuti kada je Luka Mikulić asistirao Ivanu Toliću za 1:1. Samo pet minuta kasnije, Marko Bašić donosi preokret Grudama pogotkom nakon asistencije Tonija Tomasa. Bašić se ponovno istaknuo u 68. minuti, ovoga puta asistirajući Stjepanu Mikuliću za vodstvo 3:1. Gosti su uspjeli smanjiti rezultat u 72. minuti, kada je Marin Vranjić iz jedanaesterca pogodio za konačnih 3:2.

U idućem kolu HNK Grude gostuju kod Fortune u Mostaru.

FK Klis Buturović Polje – HNK Rama 0:2

Grude su nakon 11. kola na petom mjestu s 20 bodova, dok je na prvom mjestu Troglav s 23 boda.