Nakon što su gotovo svi mediji u BiH prenijeli priopćenje MUP-a HBŽ o tome kako se traži nepoznati srednjovječni muškarac u bijeloj majici, kojega su snimile sigurnosne kamere, a koji se sumnjiči za ljetošnju krađu oko 200.000 maraka nakita i bankomat kartice iz obiteljske kuće zlatara Miroslava Popovića u Livnu, priopćenje i prateće fotografije s video zapisom bez objašnjenja su već sutradan nestale s policijske službene internetske stranice (!?), doznaje Pogled.ba.
Podsjetimo, kako je u srijedu bilo priopćeno iz MUP-a ove županije, mole se građani, uz zajamčenu anonimnost, da pomognu u identifikaciji osobe s nadzorne kamere koja se dovodi u svezu s počinjenjem kaznenog djela teške krađe od 5. kolovoza prošle godine
– Građani informacije mogu dostaviti Sektoru kriminalističke policije MUP K10, na službeni broj mobitela 063/045-657, u najbližu policijsku postaju ili u pismenoj formi na adresu S.S.Kranjčevića 8 Livno. Novčana nagrada iznosi 3000 KM i bit će isplaćena po potvrdi identifikacije osobe – stajalo je u ovom priopćenju.
Međutim, kako neslužbeno doznaje Pogled.ba , prema svemu sudeći, prokazali su čovjeka iz Širokog Brijega, koji nema nikave veze s ovom krađom, a da čitava stvar bude gora, riječ je o pravosudnom djelatniku.
– Čim su članovi obitelji vidjeli prve fotografije ‘razasute’ po portalima, alarmirali su ‘sumnjivca’ i odmah pokušali kontaktirati medijske kuće, sve kako bi što prije uklonili nastalu nimalu ugodnu situaciju te tom prilikom i zaprijetili tužbama, a onda su ubrzo shvatili da je to službena policijska obavijest, što ih je još više šokiralo.
Za to vrijeme, kako bi otklonuo sve sumnje, prokazani Širokobriježanin se sam javio MUP-u pa je pozvan na informativni razgovor u Livno. Ispostavilo se da se radilo o gruboj grešci – kažu poznavatelji ove (ne)prilike.
Koliko je njima znano, do nesporazuma je očito došlo na relaciji između banke, zaštitarske agencije i policije. Naime, sporne fotografije su ‘skinute’ s bankomata u sklopu TC Namex u širokobriješkom naselju Trn, gdje je nesretni pravosudni djelatnik spornog dana podizao svoj novac i ne sluteći da će pet mjeseci kasnije, koliko već traje istraga, biti javno tražena ‘osoba s tjeralice’.
Opet da čitava stvar bude gora, pravi kradljivac nakita i kartice zlatarev novac je podizao s bankomata posve druge banke. Upravo zbog svih ovih nejasnoća, očekuje se objašenje iz MUP-a HBŽ.
7 komentara
Ima tu nešto
štaće oni riješit pa daimse sam prijavi nebiga oni prepoznali istralibiga iz postaje
Tužit MUP kako oni kazne naplaćuju i udaraju kamate ko najveći lihvari
Sposobni kao i uvijek…
Tuzba do istrebljenja
To ti je sposobnost Borasovih izabranih policajaca u MUP-u ŽZH.
Sad je još upitno je li policija u ŠB imala sudski nalog za izuzimanje snimaka videozapisa, jer je u ovom slučaju vlasnik snimaka TC Namex, a ne zaštitarska agencija.
Puno je tu neugodnih pitanja za stručnu i sposobnu policiju iz ŠB.
Uglavnom, odšteta bi mogla biti pozamašna, ako tip stvar dadne dobrom odvjetniku.
Pa tko radi i vodi policiju ništa nas ne smije iznenaditi.