U rumunjskom gradu Temišvaru u četvrtak, 16. veljače odigrane su utakmice završnice 15. Europskog prvenstva svećenika u malom nogometu.
Reprezentacija svećenika BiH osvojila je treće mjesto i brončanu medalju, javlja nedjelja.ba.
Prije odigranih utakmica sudionici EURA, njih oko 260 iz 16 različitih zemalja, najprije su sudjelovali na pontifikalnoj sv. misi u župi Srca Isusova koju je predvodio nadbiskup i metropolita Bukurešta mons. Aurel Perca.
Nakon toga natjecatelji su se zaputili sportsku dvoranu Constantin Jude gdje su odigrane utakmice polufinala u kojima su se sastale reprezentacije Portugala i Slovačke te Poljske i Bosne i Hercegovine. Portugal je svladao Slovačku rezultatom 4:0, a Poljska je pobijedila BiH s 1:0.
Uslijedile su utakmice za plasman od pete do 16. pozicije da bi prije utakmice za treće mjesto i finala prijateljski susret odigrali svećenici Pravoslavne Rumunjske Crkve protiv katoličkih svećenika veterana iz različitih zemalja. Tako je igrač turnira svećenik bh. reprezentacije don Josip Papak.
U borbi za brončano odličje bh. svećenici imali su više uspjeha te su svladali kolege iz Slovačke rezultatom 4:0.
U finalu reprezentacija svećenika Poljske pobijedila je Portugal s 3:2 i tako obranila zlatnu medalju iz Praga s posljednjeg prvenstva održanog prije pandemije koronavirusa.
Nakon svečane ceremonije zatvoreno je 15. Europsko prvenstvo u malom nogometu te su podijeljene nagrade najuspješnijim ekipama i pojedincima.
Za reprezentaciju svećenika BiH igrali su: fra Nikola Pejčin (župni vikar – Livno), don Dražen Kustura (župnik – Novo Sarajevo; glasnogovornik Vrhbosanske nadbiskupije), fra Ivica Tomas (župnik – Banbrdo), fra Nikica Tomas (HKM Krefeld), don Vladimir Pranjić (ekonom Vrhbosanske nadbiskupije), fra Mario Jelić (župnik – Ljubunčić), fra Jure Perić (župnik – Livno), fra Ivan Tučić (župnik – Bihać), don Stjepan Didak (župnik – Jelaške), fra Ivan Stanić (župni vikar – Tolisa), fra Jure Šekerija (župni vikar – Bugojno), don Josip Papak (ekonom Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa), don Ljubo Zadrić(profesor na KBF-u Sarajevo), fra Ivan Hrkać (župni vikar – Međugorje), fra Josip Tomas (župnik i gvardijan – Kreševo).
Mato Neretljak je bio izbornik, Ivica Vincetić pomoćni trener, a Saša Tirić fizioterapeut.
11 komentara
Bog vas blagoslovio
Svaka cast fratrima ali zasto se natjecete pod ton smrdljivon muslimanskoj zastavon.Pa oni mrze fratre vise nego iko!!!!!!
Zastava kao zacin sramota ako ste vec morali,mozda
Trebali ste imati i trobojnicu
Herceg Bosne..o Boze pa i oni izdadose narod svoj..
Kakva je to zastava. Kako vas nije sramota
Skidajte toju zastavu
Sram vas bilo. Zasto smo ratovali ?
Od šest komentara samo prvi korektan a ovih pet puni mržnje i netrpeljivosti a svi deklarativno Kršćani i vjerovatno idu u crkvu.Samo mrze jer ne izlaze iz svojih zaostalih vukojebina i nisu upoznali druge narode i rase.Kad toliko mrzite zemlju u kojo će te i umrijeti otiđite u njen glavni grad kad ste face i iznesite svoj stav iviđenje.malo morgen kukavice.
Koji glavni grad? Na ovoj zemlji zivim i na njoj cu umrit,al sta sarajevo ima s tim, moj glavni grad nije niti ga zelim, niti volim ono sto mi je turcin nametnuo,ti ako volis onda si ti ta prodana dusa, ionako ti mali zeleni dirigiraju kako ces zivit i sta ces mislit, jos im sagni guzicu
Nek ta tvoja faca iz sarajeva dodje vamo pa kaze da si bosanac katolik a ne hrvat
a nego čija je zastava trebala biti,grčke ili portugala možda ?
vi pojedinci i dalje ne prihvaćate da živite u zemlji koja se zove BiH,
naši fratri to znaju i Bog ih blagoslovio
E Ljubo baš neznaš što sve pomiša Bosanac je regionalna pripadnost,katolik je vjeroispovjest a Hrvat nacionalnost,to su različite stvari a ti ih mješaš.Kad si već prost i spominješ saginjanja guzice to ponudi mami i seki